nafez
13 بهمن 1401 - 17:22

دشمن تلاش می‌کند دین گریزی را در میان جوانان رواج دهد

مشهد ـ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جوانان در معرض توطئه های سنگین دشمن هستند و دشمن تلاش می کند دین گریزی را در میان جوانان رواج دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی عصر پنجشنبه در آئین پایانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم همسران و فرزندان کارکنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد اظهار کرد: جوانان در معرض توطئه‌های سنگین دشمن هستند. دشمن تلاش می‌کند دین گریزی را در میان جوانان رواج دهد و به جای آن شخصیت بی هویت غربی را جایگزین کند که این یک کار شیطانی است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه افزود: سپاه پاسدار حافظ نظام و انقلاب اسلامی است، این نهاد منادی عدالت و پیام‌آور آزادی در دنیا بوده و برای احیای کرامت انسانی و عظمت اسلام آمده است.

وی افزود: اگر سپاه نبود نمی‌توانستیم از عظمت و ارزشهای والای انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

سلامی بیان کرد: اساس انقلاب اسلامی آوردن قرآن به عرصه حیات قبلی و اجتماعی زندگی بشر و تأثیر واقعی از آیات الهی بود، در واقع انقلاب اسلامی تفسیر آیت الکرسی است به طوریکه مؤمنان را از وادی ظلمت نجات داد و آنان را به سرزمین نور هدایت کرد.

فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه اصرار بسیاری از کافران آن است که حرام و حلال خدا را جابه جا کنند، افزود: این خصلت منافقین است که به منکر امر و از معروف نهی کنند، اراده آنان بر این است که می‌خواهند نور خدا را با کلامشان خاموش کنند اما خداوند نور خویش را تعالی می بخشد.

وی گفت: جبهه حق مردمانی هستند که می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر کنند، آنان حافظان حدود الهی بوده و احکام را جاری و یاد خدا را در دل‌ها زنده می‌کنند، از پاکیزگان، مطهر و پاک کننده هستند.

سلامی اظهار کرد: سپاهیان مردانی هستند که پاک بوده و خداوند آنان را دوست دارد، خانه‌های آنان دروازه‌هایی برای بهشت است، چون نه تنها قرآن را در خانه می‌خوانند و آن را حفظ می‌کنند و کلماتش را به خاطر می‌سپارند، بلکه خود تجلی نطق قرآنی می‌شوند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: سپاهیان خانه‌های خود را از آتش جهنم دور نگه می‌دارند چرا که خانه‌هایشان مبدا و میقات جهاد است و احرام شهادت را برای اعتلای دین خدا می‌خواهند و هیچ چیز جز اعتلای دین هدفشان نیست.

وی افزود: انقلاب اسلامی و امام راحل آمدند تا احکام خدا را برای مردم بخوانند، در حالی که دین گریزان می‌خواستند فرهنگ و ارزشهای مبتذل غرب را بر سیمای ظاهری جوانان بنشانند که هنوز این جبهه جنگ جدی است، این انقلاب در ایران اسلامی شکل گرفت.

سلامی گفت: کسانی که قرآن کریم را آتش زدند از سرنوشت سلمان رشدی مرتد عبرت بگیرند، مسلمانان آنها را تنبیه خواهند کرد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: چنان نور و درخشندگی قرآن باشکوه و برای دشمنان کور کننده است که آنان تاب تحمل جسم قرآن را هم ندارند و به قرآن اهانت و جسارت می‌کنند.

وی ادامه داد: به کسانیکه قرآن را آتش زدند می‌گوئیم این آتش پیکر شما را خواهد گرفت و اجسام شما را به اجساد تبدیل خواهد کرد. از امروز مخفیانه زندگی کنید و هر شب کابوس ببینید مسلمانان اگر دهها سال هم بگذرد شما را رها نخواهند کرد.

سلامی بیان کرد: ما امروز حافظان اسلام، قرآن و انقلاب و حافظان امامت و ولایت و امت هستیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا و خانواده آنها چراغ راه ما هستند، افزود: باعث افتخار است که جوانان کشورمان با قرآن زندگی می‌کنند و همه از این کتاب آسمانی درس زندگی می‌آموزیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015347