nafez
15 بهمن 1401 - 11:00

در سفر نماینده ولی‌فقیه در کردستان به بیجار چه گذشت؟+تصاویر

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در سفر به شهر بیجار، با پاسخ‌گویی بدون واسطه و روی گشاده و محبت به مردم شیعه و سنی، زمینه وحدت و امید بیش از پیش را فراهم کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیجار، در این روزها که ویژه برنامه‌های جشن 44 سالگی انقلاب در سطح کشور و استان کردستان در حال اجراست، نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در ادامه سلسه بازدیدهای میدانی و سفرهای شهرستانی خود که همواره حول محور تقویت وحدت بین شیعه و سنی بوده، به این شهرستان سفر کرده تا ضمن دیدار با اقشار مختلف مردم و بیان دغدغه‌ها و مشکلات آنان از نزدیک، به بازگویی خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی بپردازد.

وی در این سفر شهرستانی ابتدا نمایشگاه طرح‌های اشتغالزایی اجتماع محور در بیجار را افتتاح کرد و سپس با حضور در منزل «حسن میرزایی» یکی از جانبازان 50درصدی بیجاری که در سن 10سالگی از ناحیه سر دچار جراحت شده و سال‌هاست با این ضایعه زندگی می‌کند، از ایثار و فداکاری این اسطوره قدردانی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان در ادامه برنامه‌های سرکشی و تکریم علمای شیعه و سنی؛ این‌بار در منزل ماموستا جعفری امام جمعه اهل‌سنت بیجار و حجت‌الاسلام نظری از روحانیون شیعه ساکن این شهر حضور یافت و گفت: امروز برای قدردانی از زحمات و تلاش‌های شما عزیزان حضور یافته‌ام، هدف فقط دیدار و تقدیر است.

وی سپس در جمع نمازگزاران اهل‌سنت بیجار حضور یافت و در سخنرانی وحدت‌بخشی که داشت، همه مردم شیعه و سنی را به حفظ و تقویت وحدت و انسجام دعوت کرد و یادآور شد: در این شرایط "یکدلی و انسجام" بزرگ‌ترین ابزار مقابله در برابر توطئه‌های دشمنان است.

پورذهبی با بیان اینکه این‌روزها دشمنان به‌شدت دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان شیعه و سنی هستند، گفت: خوشبختانه در سایه برکات نظام اهل‌ تشیع و تسنن بدون کوچک‌ترین اختلاف در کنار هم زندگی مسالمت‌آمیز داشته و امید می‌رود که این اخوت، برادری و اشتراکات روز به روز تقویت شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با یادآوری اینکه رسول گرامی اسلام(ص) حتی با مشرکان با محبت برخورد می‌کرد، تصریح کرد: کینه و دشمنی میان مسلمانان شیعه و سنی جایز نیست و باید مسئولان نیز با محبت و روی گشاده همواره پاسخ‌گوی مردم باشند.

پورذهبی با تأکید بر اینکه نباید به واسطه قوم، مذهب و زبان، تجزیه و تفرقه را تقویت کرد، خاطرنشان کرد: خدمات نظام در استان کردستان به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها، علمی، پزشکی و... نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسته نیست و باید این دستاوردهای ارزشمند که همواره امیدآفرین و باعث رضایت‌مندی مردم شده، در جامعه تبیین شود. کما اینکه دولتمردان و دلسوزان نظام نیز دغدغه بهبود معیشت مردم را داشته و در این راستا تلاش می‌کنند.

پایان بخش این سفر، دیدار مردمی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با نمازگزاران شیعه و سنی حاضر در مسجد بود که پاسخ‌گویی بدون واسطه و از نزدیک با روی گشاده و محبت به مردم شیعه و سنی باعث تقویت وحدت و امیدآفرینی بیش از پیش در میان مردم شد.

بیجار در 142 کیلومتری شمال شرق سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018251